Bursztynowe Centrum - Biżuteria Bursztynowa

Bursztynowe Centrum zostało założone przez Piotra Wedekind w 1993 roku. Początkowa nazwa firmy brzmiała Linge Pierre co oznacza "linia Piotra". Zajmujemy się nie tylko projektowaniem i produkcją najwyższej klasy biżuterii.
Sprawiamy, że ludzie czują się piękniejsi.

Jednym z naszych priorytetów jest wzornictwo. W naszym katalogu posiadamy 4000 własnych modeli biżuterii. Każdego roku naszą ofertę poszerzamy o kolejnych 400 wzorów. Nasze projekty łączą ze sobą nowoczesność z wielowiekową tradycją gdańskiego rzemiosła. W katalogu posiadamy także unikatowe, ręcznie robione ozdoby. Każdy egzemplarz takiej biżuterii jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Nasze wyroby charakteryzują się wysoką jakością. Docenili ją nasi klienci na całym świecie. Cały czas czuwamy, aby utrzymać wysoki poziom produkcji. Każda ozdoba osobno przechodzi przez ręce kontrolera jakości.

To nie wszystko. Dobrym partnerom jesteśmy w stanie zaoferować także... dobrą cenę. Dzięki odpowiedniej organizacji pracy i wydajnym maszynom potrafimy uzyskać niskie koszty produkcji.

Możecie Państwo liczyć na naszą rzetelność i terminowość. Każdy klient jest u nas profesjonalnie obsługiwany. Każde zamówienie traktowane z należytą pieczą. Jesteśmy w stanie zrealizować niemal każde Państwa zamówienie.

W kwietniu 2003 roku otworzyliśmy na Wyspie Sobieszewskiej naszą atrakcję turystyczną, którą także nazwaliśmy Bursztynowe Centrum. Znajduje się w nim galeria wyrobów artystycznych, unikatów i biżuterii. Ponadto zwiedzający mogą obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną z pomocą specjalistów (Pani dr Elżbiety Sontag z Muzeum Inkluzji w Bursztynie Uniwersytetu Gdańskiego oraz Pana mgr Jacka Dąbrowskiego z Regionalnego Ośrodka Ochrony i Konserwacji Zabytków), a także zapoznać się z technologią obróbki bursztynu.

Bursztynowe Centrum posiada rekomendację Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.